RG3 remeklésével nyert a Redskins

A Washington Redskins (5-6) némi meglepetésre legyőzte idegenben csoport riválisát (NFC Kelet) a Dallas Cowboys-t (5-6). Az első negyed után, még a Cowboys vezetett Dan Bailey 30 yardos mezőnygóljával. A második felvonásban a Redskins elképesztő teljesítményt nyújtott. Robert Griffin III három touchdown passzt adott, nem mellesleg Alfred Morris-nak volt egy 1 yardos hatpontos futása is. Érdekesség, hogy RG3-nak egy 68 és egy 59 yardos TD passza is volt. A második 15 percben a Cowboys-nak három támadássorozata volt, ebből kétszer eladták a labdát Tony Romóék (fumble, interception).

A harmadik játékrész egyértelműen a hazai alakulaté volt. Bailey 33 yardos mezőnygóljával és Dez Bryant 85 yardos TD elkapásával a Cowboys 10 ponttal került közelebb a Redskins-hez, Érdekesség, hogy az 1999-es szezon óta ez volt a Cowboys leghosszabb TD passza. Annak idején Troy Aikman egy 90 yardos touchdown passzt adott Jason Tucker-nek. Az utolsó negyedben a Cowboys 18 pontot szerzett, de ez is kevés volt a győzelemhez, ugyanis a Redskins is eljutott 10 egységig, így a fővárosi alakulat 38-31-re megnyerte az összecsapást. ”Mr. November”, azaz Tony Romo sorozatban 14 megnyert mérkőzés után szenvedett ismét vereséget ebben a hónapban! Érdekesség, hogy Robert Griffin III előző két mérkőzésén nyolc touchdown passzt adott, így bombaformában várja a New York Giants elleni csoportrangadót.