OTA 2015: Egy kis zűrzavar

Na ne! Tavaly is így kezdődött! Amint elolvastam, hogy az O-line kezdő csapatának right guard pozíciójában Garrett Gilkey gyakorolt, elgurult a gyógyszerem.

Ha valakit meg lehetne még nevezni Oniel Cousins személyén kívül, mint Warhop tavalyi eszelős ámokfutását, akkor az pont Gilkey, akire eddig sem volt semmi szükségünk, most is csak nehezéknek jó, meg hogy a létszám kilegyen, s a jövőben is előbb nézném meg Fásy Ádám válogatott gagyiságait, mint Garrett játékát a Bucs mezében.

Persze a helyzetet természetesen nem könnyíti meg Demar Dotson önkényes távolmaradása, Ali Marpet sérülése és hogy teljesen át kellett dolgozni, s a támadófallal gyakoroltatni a futójátékok sikere érdekében a fal működési mechanizmusát. A tavalyi ugyanis enyhe kifejezéssel élve is kudarcot vallott. Egyébiránt a running back-ek esetében egyre inkább körvonalazódni látszik, hogy Martin sikerrel veszi a rá váró akadályt és kiharcolja a kezdő pozíciót. A csapat azonban egy tandemet képzel el, ahol Sims második számú futóként is szép mennyiségű snap számnak örvendezhet majd.

Ali Marpet egyébként már tudott csatlakozni az edzésekhez, de állapota nyilván nem 100%-os még. Dotson távolmaradásával Donovan Smith és Kevin Pamphile harca bontakozik ki, ki melyik oldalra kerüljön végül. De hol van Kadeem Edwards? Nos ő is gyakorolt, csak éppen nem a kezdő csapattal, amiből újfent felsejlik az a rémlátomás, hogy nem igazán bírnak zöld ágra vergődni a sráccal. Nagy kár. Ha így lenne akkor sajnos beigazolódna az a tavalyi draft utáni meglátás, miszerint a Bucs rosszul választott, amikor a David Yankey-Cyril Richardson-Seantrel Henderson hármas bármelyike helyett Edwardsra rakta le voksát. Legutóbbi persze nem igazán zóna blokkoló típus. Nagydarab és nehézkes, s problémás előéletű is, de a Bills falának jobb szélén végül helytállt. Csakúgy mint Yankey a Vikings csapatában és guard pozícióban. Cyril karrierje már nehezebben indult, hiszen tavaly csinált hibát szép számmal, ugyanakkor még mindig egy termete ellenére is gyorsabb és nagyobb potenciállal bíró játékos, mint Edwards, akinek sajnos nagyon komoly szakértő kezekre lenne szüksége. Szemlátomást úgy néz ki, hogy ezt egyenlőre nem nálunk kapja meg.

Hogy a szálakat még jobban össze lehet kuszálni, azt az is bizonyítja, hogy Jameis Winston ezúttal nem a kezdő csapattal gyakorolt. Mike Glennon kapott lehetőséget. Ez önmagában nem lenne baj hiszen nem árt ha Mike is gyakorol egy kicsit. Ki tudja? Eddig mindkét idényében be kellett ugrania lehet ez így még akár az idén is! Továbbá Mike Evans valamint Vincent Jackson is elismerően nyilatkoztak mindkét irányítóról. Azonban! Van egy nyugtalanító tényező, ami miatt nem biztos, hogy túl jó a srácokat csereberélni össze-vissza. Ez pedig történetesen az, hogy Dirk Koetter egy ún. up-tempo offense-t szeretne a pályára vinni, amelynek a gyakorlatai megkezdődtek. Ezt egyébként tavaly Jeff Tedford is szerette volna pályára tenni, de betegsége megakadályozta ebben, Marcus Arroyo pedig nem vitte tovább ezt a gondolatot, így az jegelve lett. Most azonban Koetter elővette. A no-huddle valamint a huddle-ben töltött idő drasztikus lerövidítése rendkívüli összeszokottságot igényel. Ebből következik, hogy annál hatékonyabb, minél inkább ismerik a játékosok egymás rezdülését is. Ezt egyébként alkalmazta korábban a Matt Ryan vezette Atlanta is jelenlegi támadó koordinátorunk keze alatt. Biztosra veszem, hogy ott ennek a játékformának a gyakorlása közepette nem cserélgették Ryant a csereirányítóval.

Nyugtalanítók kicsit ezek a hírek. Elég hasonlatosak nekem a tavalyi fejetlenségre. Remélem csak eltúlzom, mert már a legapróbb gond is rémálomba csap át. Tudjátok! Az elmúlt évek beidegződése!

bucsbejegyzesbanner_1.jpg

Forrás:

Bucs Blog

buccaneershun.wordpress.com