A Redskins-é az utolsó playoff hely

A Washington Redskins (10-6) nyerte meg az NFC Keleti csoportját. A fővárosi alakulat a Dallas Cowboys-t (8-8) verte meg az utolsó játékhéten. Az első felvonásban egyik együttes sem szerzett pontokat. A második játékrészben a Redskins és a Cowboys is elért egy-egy touchdownt. A harmadik negyedben a hazaiak Robert Griffin III 10 yardos futott TD-jével előnybe kerültek. Az utolsó negyedben a Cowboys-nak megvolt az esélye arra, hogy megfordítsa az eredményt, de Tony Romo a legfontosabb pillanatban eladta a labdát, így a Dallas 28-18-ra kapott ki a Redskins-től és nem jutott be a rájátszásba. Érdekesség, hogy a washingtoni alakulat az 1999-es szezon után nyerte meg ismét a divízióját. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a Redskins a 9. játékhét után, még 3-6-os mérleggel állt, majd sorozatban hét mérkőzést nyert meg és készülhet a rájátszásra!