A Broncos idegtépően, a Panthers nagyon simán jutott be

Elképesztő végjátékot és nagyon kiélezett küzdelmet hozott a Brady-Manning összecsapás, ami csak az utolsó pillanatokban dőlt el. A másik főcsoportdöntőn a Panthers nagyon megverte a Cardinalst.

Az Amerikai Főcsoport döntőjében a Denver Broncos a New England Patriotsot fogadta.

A mérkőzés gyakorlatilag végig a denveri védelem és Tom Brady harcáról szólt, a New England irányítóját folyamatosan siettették, gyakorlatilag egy-két másodperce maradt beleállni a passzokba.

Peyton Manning kissé idegesnek tűnt a meccs elején, de Owen Danielsnek már az első támadásban touchdownpasszt adott.

A New Englandnek is összehozott egy TD-t, viszont kimaradt az extrapont, ami mint utólag kiderült, nagyon sokba került.

A második negyedben egy Manning-Daniels játék után újabb Broncos-TD következett, Stephen Gostkowski révén egy mezőnygóllal válaszolt a Pats, 14–9 volt a félidőben.

Az utolsó negyedre 20-12-vel kanyarodtak a csapatok, az utolsó drive-ban egy hihetetlen passzt adott Brady Gronkowskinak negyedikre, így megmaradt az esély a TD-re, amit össze is hozott a páros, ezzel 20–18-ra feljött a Pats. Itt hiányzott nagyon az az extra pont, ugyanis kétpontosra kellett mennie Bradyéknek, ami nem sikerült, Brady eladta a labdát, az onside kicket pedig a Denver szerezte meg.

A Broncos 20–18-ra győzött és története során nyolcadszor jutott nagydöntőbe.
Denver Broncos (1.)–New England Patriots (2.) 20–18 (7–6, 10–3, 0–3, 3–6)

A Carolina Panthers követte később a Denvert az 50. Super Bowlba.

A Carolina már az első negyedben hatalmas lépést tett, egy mezőnygól, valamint két TD után már 17–0 volt az állás.

Mindkét csapat többször eladta a labdát, de Cam Newton futásainak is köszönhetően 34–7-es előnyt raktak össze félidőre a hazaiak.

Fordulás után a Cardinals egy TD-vel lépett közelebb, de hamar reagált a Panthers és végül 49-15-tel, nagyon simán jutott a fináléba. A 2003-as idény óta először, története során másodszor készülhet a Super Bowlra.

Carolina Panthers (1.)–Arizona Cardinals (2.) 49–15 (17–0, 7–7, 10–0, 15–8)