Ezekiel Elliott a liga legjobban fizetett futója lett

Hosszú idő után végre nem falember, védő hanem a Dak Prescott, Ezekiel Elliott, Amari Cooper hármas egyik tagja is megkapta a hosszútávú szerződését. Már kedd este kiszivárgott, hogy Elliott végre megegyezett a vezetőséggel és a liga legjobban fizetett running backje lesz.

A futó hatéves, 90 millió dolláros szerződést kötött a Cowboys-al. A szerződés 50 millió dollár garantált keresetet tartalmaz. Mindkét kategóriában első lett. Annyit azonban fontos megjegyezni, hogy ugyan megelőzte Todd Gurley-t de a Los Angeles Rams futójának négyéves szerződése tartalmaz 45 millió garantált összeget

Elliott-ot a 2016-os Draft első körének 4. helyén választotta ki a Cowboys. Hároméves pályafutása alatt 4.048 futott yardot, 28 touchdownt, 1.199 elkapott yardot és 6 touchdownt szerzett. Kétszer került be a Pro Bowl, egyszer az All-Pro első és második keretébe és két szezonban a legtöbb futott yarddal zárt.

nfl.com, Fotó: thespun.com