Colts 35-39 Lions

Nos ezen is túl vagyunk.
Izgalmas volt, bár az is igaz hogy szinte bármelyik tavalyi szoros meccset is megnézhettük volna felvételről, a különbség nem nagyon tűnt volna fel.

Tavaly ugyanis:
A csapat általában lassan kezdett
Tempó nélkül és egysíkúan játszottunk
Futás mint olyan nem létezett.

Tegnap ugyanez volt a helyzet, csak közben eltelt egy pár hónap, Draft, OTA-k, Mini camp, Training camp, ahol az összes edző az összes interjúban azt szajkózta, hogy ez nem fordulhat elő többet.

Előfordult.
Vannak dolgok amelyek nem változnak.

Nézzük az észrevételeket.

Andrew Luck nem része problémáknak.

Luck a második félidőben ( és az első félidő utolsó két percében ) bemutatta, hogy hogyan kell is a QB pozíciót játszani a felnőtteknél.
Minden helyzetet lekezelt, nem kapkodott, jó döntéseket hozott, tűpontosan passzolt, vitte a hátán a csapatot.
Akik tehát aggódtak volna hogy 9 hónap kihagyás (meg a rengeteg pénz felmarkolása) után mi lesz vele azok megnyugodhatnak.
Arról pedig Luck nem tehet, hogy eleddig nem sikerült ütőképes csapatot és edzői gárdát összerakni mellé Indy-ben.

Általában a fejétől bűzlik a hal és ez jelen esetben sincs másként.

Miért kezdünk lassan?

Van egy pontos forgatókönyve a meccseinknek.

Az első pár drive során az OC kínosan ügyel a kiegyensúlyozott play hívásra, futkározunk egy-két yardért, majd amikor jön a 3.-ik és hosszú akkor passzolunk, mert ugye valahogy csak kéne előre menni.
Ezt persze az ellenfél is tudja, úgyhogy ezek a passzok ritkán jönnek be.
Mindenféle egzotikus sémákat futunk, 3WR+TE, 4WR, empty backfield elsőre, meg ilyenek.

Eközben az ellen aljas módon kihasználva a tényt hogy a helyi hamburgeres fia játszik épp cornert nálunk, felrak 2-3 TD-t és közben elmegy közel egy félidő.

Ekkor jön a mentő ötlet:
Itt van ez a Luck gyerek, egész ügyes.
Meg vannak ezek a WR-ek, melyek közül az egyik olyan gyors hogy az Epsomi Derbyn is indítják. Meg van ez bivalyerős TE.
Mi lenne ha hagynánk őket játszani?
Majdcsak megoldják valahogy.

S ekkor a Luck gyerek meg a társai, faék egyszerűségű játékokkal szépen fel és alá masíroznak a pályán és kimásznak a gödörből.
Hogy a végén ez elég lesz-e a győzelemre az már tényleg nüanszokon múlik.
Néha igen, néha nem.
Tegnap nem.

A probléma tehát rendszerszintű.

A csapat nem azt játssza a meccsek kezdetétől amiben erős lehetne és nem azokra az emberekre épít akik meccseket nyerhetnének. Egy nyamvadt "rendszert" játszunk, ami papíron lehet hogy jól néz ki, csak marhára nem működik.
Védelmünk nincs, futni nem tudunk, nyilvánvaló hogy hagyni kell Luckot hogy szétpasszolja az ellenfelet. (Tegnap a fal egy-két játéktól eltekintve ehhez megfelelő védelmet is nyújtott.)
Ja hogy az nem trendy, meg nem "balanced"??
Kit érdekel.

Fordítva ülünk a lovon.
Nem a reménytelen futással kellene megalapozni a passzjátékot hanem fordítva.
Majd ha az ellenfél védőinek szívébe jeges rémület költözik valahányszor meglátnak egy Colts WR-t..., na akkor lehet futni. És ha visszagondolunk ez tegnap így is volt. Luck átment kétszer háromszor rajtuk mint kés a vajon és egyből jöttek Gore-nek is 6-8 yardos futások.

Bár kikaptunk azt kell mondjam, hogy egész biztató dolgokat lehetett látni tegnap.
A "talent level" persze nagyon alacsony - különösen a védelemben, de ezért megint csak nem Luckékat kell hibáztatni. Erre az évre ezt hozta össze - már megint - a GM meg a HC.

Ejj Pagano, Pagano...

Általában védeni szoktam Paganot, de a tegnapi meccs is rávilágított arra, hogy nem jó HC.

A meccs után Nate Dunlevy-vel a ColtsAuthority szakírójával váltottam egy két üzenetet és ő világított rá arra hogy igazából mi is a baj.

Pagano védelmi (ezen belül is Defensive Backs) szakember, a támadó oldalhoz tök hülye. "Mivel én védelmi guru vagyok, az én védelmem NEM LEHET rossz" - mondja magában. És erre van felépítve a game plan is. Ebben a tervben az támadóknak elég lesz 20 pontot felrakni hiszen a többit megoldja a D.