Game center: 49ers - Vikings

A harmadik fordulóban javításra készül a Vikings csapata a 49ers ellen. A Minnesota Vikings (1-1) az eddig veretlenül álló, a liga legerősebb csapatának titulált San Francisco 49ers (2-0) csapatát fogadja most vasárnap a Mall of America Field-en. A két csapat összecsapását jelenleg a 49ers vezet 22-21-1 arányban. Vasárnap este az egyenlítésért játszhat a csapat. Az idei előszezonban már találkozott a Vikings és a 49ers, akkor győzni ugyan nem tudtunk, de nem szenvedtünk megsemmisítő vereséget. Legutóbb 2009-ben találkozott tétmérkőzésen a két csapat. Akkor a 49ers utazott Minneapolis-ba, de akkor még Brett Favre irányított nálunk. A sorsdöntő TD-t Greg Lewis kapta el 2 másodperccel a meccs vége előtt, amivel 27-24 -re megnyertük a mérkőzést.

KICK OFF: 12 PM CT / 19:00 CET

A mérkőzés előtt 30 perccel közzétett cikkben vagy az oldalon az “nfl stream” linkre kattintva megtalálható stream linkek közül lehet majd kiválasztani, hogy melyik csatornán kívánja nézni a mérkőzést. A közvetítés során élő chat valamint az oldalon élő eredménykövetés is lesz.

Nézd a pályát

* Percy Harvin karriercsúcsot jelentő 12 elkapást csinált a múltheti mérkőzésen és az első két fordulóban 18-ig jutott, ezzel megelőzte Cris Carter (1997) és Randy Moss (2002) felállított rekordját, akik egyaránt 17 labdát kaptak el az első két héten.

* A Vikings irányítója Christian Ponder vezeti az NFL ranglistáját a pontosság szempontjából, jelenleg 75,8 % -al passzol.
* A Vikings elkapója Michael Jenkins sorozatban 54. mérkőzésén kaphat el labdát.
* A Vikings összesítésben 3. az NFL-ben a kickoff touchback-re rúgásának tekintetében. Az ellenfél átlagosan 19,4 yardról kezdheti meg támadásait.
* Blair Walsh a Vikings újonc kickere franchise rekordot dönthet, ha a 49ers ellen is berúg egy mezőnygólt 50 yardról vagy többről, mert az lehet sorozatban a harmadik meccs, amin 50 vagy több yardról értékesít mezőnygólt. Eddig Walsh és Fuad Reveiz tartja a rekordot 2 egymás utáni meccsen.
* Zsinórban az 5. győzelemért megy a Vikings hazai pályán a 49ers.
* Rhett Ellison a Vikings TE-jének az apja, Riki Ellison LB-t játszott a 49ers-ben 1983 és 1989 között és ő is segített a csapatnak 3 Super Bowl cím begyűjtésében.

Nagy napok a 49ers ellen

* A Vikings TE-je John Carlson még Seahawks játékosként 6 elkapással és 78 yarddal is hozzájárult, hogy a Seahawks hosszabbításban 33-30-ra legyőzze a 49ers-t még 2008-ban.

* LB Chad Greenway 7 tackle-t osztott ki a 49ers ellen még 2007-ben.
* WR Percy Harvin 4 elkapással, 51 elkapott yarddal valamint 101 yardos kickoff return TD-vel  járult, hozzá a kiélezett mérkőzéshez a 49ers ellen még 2009-ben.
* RB Adrian Peterson 2009-ben 19 kísérletből 85 yardot futott a labdával.
* DT Kevin Williams első interception-jét 2007-ben a 49ers érte el amit végül 18 yardon keresztül TD-re hordott vissza.
* CB Antoine Winfield 2 tackle-t és 1 interceptiont szerzett Alex Smith-ék ellen 2006-ban.

49ers-Vikings összecsapás jegyzetek

* A Vikings eddig 44 alkalommal játszott a 49ers csapatával. Jelenleg 22-21-1 -re áll a mérleg.

* A két csapat 5 alkalommal találkozott eddig a rájátszásban, abból 4 49ers és 1 Vikings győzelemmel záródott.
* 2009-ben is a 3. játékhéten találkozott a két csapat, akkor Brett Favre 32 yardos utolsó másodperces passzát Greg Lewis kapta el, amivel végül 27-24-re megnyertük a találkozót.
* Ez lesz az első 49ers-Vikings meccs az alapszakaszban mióta Leslie Frazier a Vikings vezetőedzője.
* A Vikings és a 49ers 3 egymást követő szezonban találkozott a rájátszásban 1987 és 1989 között.

49ers-Vikings kapcsolatok

- A Vikings jelenlegi offensive koordinátora Bill Musgrave irányító volt 1991 és 1994 között a 49ers csapatában, ott nyerte meg a 29. Super Bowl-t.

- A Vikings WR edzője George Stewart ugyanezt a szerepkört töltötte be a 49ers-nél 1996 és 2002 között.
- A vezetőedzői asszisztens és LB edző Mike Singletary a Viking előtt a 49ers vezetőedzője volt 2009-től.
- Randy Moss a 49ers elkapója 1998 és 2004 között a Vikings kötelékébe tartozott, sőt 2010-ben ismét visszatért a csapathoz.
- A Vikings irányítója McLeod Bethel-Thompson a 2011-es előszezonban a 49ers csapatában játszott.
- A Vikings személyzeti tanácsadója Paul Wiggin edzői karrierjét 1968-ban a 49ers-nél kezdte meg.
- Rhett Ellison a Vikings TE-jének az apja, Riki Ellison LB-t játszott a 49ers-ben 1983 és 1989 között és ő is segített a csapatnak 3 Super Bowl cím begyűjtésében.